Bijzondere Strafgevangenis en HvB (1874-1969)


Overleden inmates 1874-1969

Overleden in de Bijzondere Strafgevangenis en Huis van Bewaring van Leeuwarden. Er zijn vele gevangenen overleden in de gevangenissen van Leeuwarden. De doodsoorzaak was divers, van zelfdoding tot ziektes zoals TBC, diabetes en dementie. In de gevangenis waren ziekenzalen en een medische dienst. Er waren gevangenen die dood zijn gegaan aan eenzaamheid.

Nr. Voornaam Achternaam Datum Geb.plaats Geb.land Leeftijd M/V
1 Jan  Gudde 13-02-1875 Schiedam Nederland 50 M
2 Jan Boer 31-03-1875 Boskoop Nederland 25 M
3 Klaas  Selhuizen 27-04-1875 Groningen Nederland 28 M
4 Folkert Westra 03-06-1875 Wouterwoude Nederland 35 M
5 Wilhelmus Johannes  Cootstra 03-06-1875 Heerenveen Nederland 52 M
6 Adrianus Bode de 28-06-1875 Loosdrecht Nederland 25 M
7 Gerrit Nimwegen van 18-07-1875 Zeist Nederland 40 M
8 Gerrit Oud Ammerveld 07-08-1875 Raalte Nederland 31 M
9 Johannes  Hollinga 06-09-1875 Leeuwarden Nederland 63 M
10 Jan Simons Starmans 07-09-1875 Hulsberg Nederland 38 M
11 Pieter Roelofs Jongstra 14-09-1875 Oudemirdum Nederland 38 M
12 Hette Jonker 06-10-1875 Harlingen Nederland 39 M
13 Andries Pieters Wilders 18-10-1875 Amsterdam Nederland 44 M
14 Sybren Rinzes Jongsma 23-11-1875 Eestrum Nederland 50 M
15 Martinus Johannes Hakkenbroek 13-02-1876 's-Gravenhage Nederland 28 M
16 Egbert  Kleinsmiede 10-04-1876 Deventer Nederland 41 M
17 Cornelis Gerhardus Jordaans 05-05-1876 Brielle Nederland 52 M
18 Petrus Johannes Hendricus Graauwenhaan van 08-06-1876 's-Gravenhage Nederland 61 M
19 Klaas Toerink 03-07-1876 Meppel Nederland 52 M
20 Willem Bunk 04-07-1876 Zeddam Nederland 65 M
21 Jan Heiko  Jansen 31-07-1876 Velp Nederland 65 M
22 Albert  Elenga 25-08-1876 Warfhuizen Nederland 59 M
23 Gerrit Brink ten 23-10-1876 Makkum Nederland 51 M
24 Melichir Schrage 20-01-1877 Harlingen Nederland 33 M
25 Antoniua Joannes Roode 03-03-1877 Amsterdam Nederland 45 M
26 Coenraad  Mensing 17-03-1877 Sneek Nederland 49 M
27 Willem  Volkers 24-03-1877 Amsterdam Nederland 30 M
28 Teunis Vries de  27-03-1877 Smilde Nederland 30 M
29 Bogers Gerrit 10-04-1877 Capelle N. Br. Nederland 63 M
30 Cornelis Schuurman 27-04-1877 Culemborg Nederland 69 M
31 Berend  Mulder 01-05-1877 Dalen Nederland 20 M
32 Leonard Joseph Brouwers 08-05-1877 Eys Nederland 48 M
33 Adriaan Willemse 14-05-1877 Nieuwland Nederland 44 M
34 Teunis Eck van 17-06-1877 Echteld Nederland 60 M
35 IJsbrand Klazes Haagsma 23-07-1877 Ferwoude Nederland 24 M
36 Johannes Hendrikus Thuis 04-08-1877 Didam Nederland 48 M
37 Abraham  Quant 18-08-1877 Rotterdam Nederland 62 M
38 Jan Johannes Maat van der 19-09-1877 Amsterdam Nederland 27 M
39 Klaas Wal van der  26-11-1877 Heerenveen Nederland 57 M
40 Ate  Heide van der  07-12-1877 Leeuwarden Nederland 63 M
41 Heinrich  Hirt 09-12-1877 Bonda (Bunde) Duitsland 37 M
42 Derk Welbroek 28-01-1878 Steenwijkerwold Nederland 36 M
43 George Johan Gerard Epkens 01-03-1878 Amsterdam Nederland 28 M
44 Pieter Cornelis Bot 10-04-1878 Sliedrecht Nederland 32 M
45 Adrianus Johannes Haarman 19-04-1878 Alkmaar Nederland 48 M
46 Jean Baptiste Gerday 09-05-1878 Luik België 43 M
47 Nathan Mozes Leeuwarden Godried 15-05-1878 Hoogeveen Nederland 63 M
48 Andries  Verhoef 18-05-1878 Harderwijk Nederland 47 M
49 Hendrik Jacobus  Jut 12-06-1878 s-Gravenhage Nederland 26 M
50 Bernardus Walraven 22-06-1878 Medemblik Nederland 49 M
51 Hendrik Gerrit Mol 01-07-1878 De Werken Nederland 64 M
52 Jakob Karel Mens de 08-07-1878 Amsterdam Nederland 58 M
53 Klaas Jochems  Porte 24-08-1878 Sint Annaparochie Nederland 25 M
54 Johannes Gaientaan 26-08-1881 Amsterdam Nederland 60 M
55 Hendrik Hendriks Spoelstra 16-10-1884 Rottevalle Nederland 35 M
56 Hendrik Otten 07-06-1885 Sittard Nederland 47 M
57 Henricus Jacobus Hubertus  Aalen van  08-06-1885 Helmond Nederland 25 M
58 Theodorus Nicolaas Tresoor 17-07-1885 Amsterdam Nederland 43 M
59 Lammert  Teijes Dalstra 07-09-1885 Drachten Nederland 80 M
60 Sijberde Rijk 06-05-1886 Baarn Nederland 55 M
61 Tjeerd Johannes Wagenaar 13-03-1886 Makkum Nederland 44 M
62 Alexander Willems  30-03-1888 Aarschot België 68 M
63 Jan Heiko  Verver 06-04-1888 Zuidbroek Nederland 43 M
64 Dirk Want van der 06-04-1888 Dordrecht Nederland 45 M
65 Johannes Markus 16-04-1888 Amsterdam Nederland 36 M
66 Pieter Jacobus Piket 20-04-1888 Leiden Nederland 38 M
67 Adriaan Dekker 20-06-1888 Hoorn Nederland 67 M
68 Wijnand Jansen 13-08-1888 Groesbeek Nederland 68 M
69 Jacob Vossebein 01-09-1888 Leeuwarden Nederland 43 M
70 Gerrit Verzeyde 17-02-1889 Overschie Nederland 39 M
71 Johannes  Dodden 27-02-1889 Raalte Nederland 50 M
72 Wilhelmus  Ballintijn 28-03-1889 Breda Nederland 39 M
73 Aaldert Postma 15-06-1889 Noordwolde Nederland 22 M
74 Abraham Jong de  03-07-1889 Ouderkerk Nederland 48 M
75 Josephus Rixel van  30-10-1889 Leende Nederland 37 M
76 Johannes Jochems 06-01-1890 s-Gravenhage Nederland 30 M
77 Cornelis Gerhardus Francken  20-08-1890 Norg Nederland 34 M
78 Mozes Pachter 28-09-1890 Amsterdam Nederland 22 M
79 Ferdinand Herman Liese 05-10-1890 Schilt -Westfalen Duitsland 36 M
80 Jacob Keijzer 13-01-1891 Hasselt Duitsland 54 M
81 Lammert  Landman 22-01-1891 Rottevalle Nederland 45 M
82 Dirk Fabels  19-03-1891 Haarlem Nederland 27 M
83 Hendrikus Vries de  09-04-1891 Zwolle Nederland 31 M
84 Joannes Wilhelmus Alexander Mooij de  20-04-1891 Amsterdam Nederland 52 M
85 Johannes Martinus Vincentus Nouwers 24-04-1891 Tilburg Nederland 24 M
86 Sjoerd Wal van der  02-06-1891 Minnertsga Nederland 37 M
87 Willem Gué le 08-08-1891 Rotterdam Nederland 28 M
88 Jentje Bakker  01-12-1891 Goinga Nederland 31 M
89 Daniel Cornelis Pijl van der  22-01-1892 Nieuwpoort Nederland 42 M
90 Geurt Jan Berg van den 12-02-1892 Arnhem Nederland 27 M
91 Gerrit Oostervaen 25-04-1892 Ambt-Hardenberg Nederland 28 M
92 Harm Frans Schutter 27-04-1892 Kampen Nederland 43 M
93 Jan Wisbruiker 13-01-1893 Amsterdam Nederland 29 M
94 Bernardus Heide van der  04-02-1894 Leeuwaden Nederland 51 M
95 Lambertus Goossens 25-04-1894 Uden Nederland 54 M
96 Wilhelm Schrőder 08-03-1895 Siddeburen Nederland 32 M
97 Willem Pluijm van der  21-04-1895 Dussen Nederland 39 M
98 Johannes Franciscus Nicolaas Pels van der 12-08-1895 Amsterdam Nederland 74 M
99 Johannes Jansen 25-10-1895 Utrecht Nederland 43 M
100 Hermanus Andreas  Hudepohl 27-01-1896 Ambt-Hardenberg Nederland 25 M
101 Hendeikus Michielsen 21-02-1896 Sneek Nederland 60 M
102 Emil Oscar Krausse 06-06-1896 Leipzig Duitsland 32 M
103 Jan Andries Boers  06-08-1896 s-Gravenhage Nederland 24 M
104 Johannes Engelbertus Willemsen 03-11-1896 Arnhem Nederland 26 M
105 Jacobus Hendricus Hutchison  08-01-1897 Heinkenszand Nederland 23 M
106 Herman Hermans 24-01-1897 Horst Nederland 26 M
107 Hendrik Jacob Bloemsma  18-02-1897 Nijehaske Nederland 31 M
108 Hermanus Willem Vaesen 04-03-1897 Alkmaar Nederland 42 M
109 Bernhard Adolph Weisgerber 23-03-1897 Lipten Duitsland 41 M
110 Roelof Kempink  22-06-1897 Brummen Nederland 22 M
111 Albertus Schalk 25-09-1897 Utrecht Nederland 35 M
112 Franciscus Akker van der 17-12-1897 Schijndel Nederland 24 M
113 Sibrand Dering 21-03-1898 't Zandt Nederland 19 M
114 Johannes George Schilling 10-11-1898 Delft Nederland 31 M
115 Ferdinand  Heun 15-01-1899 Garsthuizen Nederland 63 M
116 Johannes Matheus Cornelis Wierema  05-05-1899 Brielle Nederland 21 M
117 Harke Johannes  Altink  14-08-1899 Garmerwold Nederland 44 M
118 Martinus Bongers 12-04-1900 Beek en Donk Nederland 54 M
119 Johannes Wilhelmus Kentin 17-04-1900 Bergen op Zoom Nederland 28 M
120 Johannes Barger  02-05-1900 Amsterdam Nederland 46 M
121 Abraham Roose  15-06-1900 Goes Nederland 31 M
122 Henri Lambert Brabant van 01-10-1900 Kortessem  België 27 M
123 Adrianus Willemsen 08-02-1901 Alphen Nederland 57 M
124 Adriaan  Beest van 02-12-1901 Sleeuwijk Nederland 62 M
125 Martinus Albers 05-05-1903 Velp Nederland 57 M
126 Ludwig Christian Hüpsel 02-11-1904 Altenwedel Duitsland 43 M
127 Hubertus Frederix 12-12-1904 Maastricht Nederland 30 M
128 Wilhelmus Stoeldraaijer 16-05-1905 Valkenswaard Nederland 68 M
129 Antonius Johannes Wilhelmus Bieseman 06-01-1906 Amsterdam Nederland 61 M
130 Mattthijs Jacobus Kort de  18-02-1909 Leiderdorp Nederland 65 M
131 Lucje Laan van der  18-04-1909 Uithuizen Nederland 21 M
132 Louis Rabbelier 12-01-1910 Rotterdam Nederland 32 M
133 Nicolaas Jan Heyjer 22-11-1911 Amsterdam Nederland 33 M
134 Alewijn Berg van den 17-08-1913 Hei en Boeicop Nederland 61 M
135 Willem Bilderbeek van  20-08-1913 Haarlem Nederland 50 M
136 Albertus Stammers  04-09-1913 Leiden Nederland 27 M
137 Geerlof Hofman 01-11-1915 Blesdijke Nederland 38 M
138 Dionysius Adrianus Snoeren 02-09-1916 Oosterhout Nederland 30 M
139 Eduard Gerritsen 23-04-1917 's-Gravenhage Nederland 60 M
140 Cornelis Struijk 13-05-1917 Hoogvliet Nederland 38 M
141 Antonius Hendrikus Traksel 06-07-1917 Sloten N.H. Nederland 28 M
142 Jozef Wilhelm  Breemen 18-02-1918 Aken Duitsland 22 M
143 Hendrik Toonstra 08-04-1918 Franeker Nederland 39 M
144 Willem Frderik Smitshuijzen 08-04-1918 Amsterdam Nederland 57 M
145 Johannes Franciscus Bernardus Elk van  29-04-1918 Hoge en Lage Zwaluwe Nederland 36 M
146 Johannes Jacobus Beek 16-05-1918 Hoorn Nederland 70 M
147 Franz Ferdinand Pfeiffer  29-05-1918 Neuwalde Kr. Osternberg Duitsland 35 M
148 Heinrich Frand  Heuser 14-10-1918 Bottrop Duitsland 34 M
149 Hinderikus Snijders 18-02-1915 Coevorden  Nederland 75 M
150 Ignatz Wawrzyniack 01-08-1919 Grätz   23 M
151 Johannes Martinus Koster  23-11-1919 Rotterdam Nederland 37 M
152 Alphonsus Ludovicus Gestel van  24-03-1920 Tilburg Nederland 32 M
153 Harke  Woudewijk 19-10-1920 Twijzel Nederland 39 M
154 Hendrikus Willesen 29-05-1921 Groesbeek Nederland 22 M
155 Hermanus Jacobus Henricus Janssen 21-03-1922 Well Nederland 25 M
156 Adrianus Jacobus Steehouwer  18-01-1923 s-Gravenhage Nederland 28 M
157 Johannes Gerrit Jan Tijman 29-06-1925 Denekamp Nederland 52 M
158 Jacob Mijzen 10-08-1925 Leiden Nederland 35 M
159 Jacob Lustig 02-07-1930 Huizen Nederland 60 M
160 Johannes Hendrikus Zuidinga 22-06-1932 Vlagtwedde Nederland 48 M
161 Petrus Lambertus Senden 04-05-1934 Ubach over Worms Nederland 65 M
162 Barend  Bons 06-04-1940 Strijen  Nederland 31 M
163 Wiersma Rinze 04-01-1941 Drachten Nederland 32 M
164 Shi Teng 17-07-1941 Kwantong China 42 M
165 Martinus Deursen van  30-01-1943 Lieshout Nederland 72 M
166 Cornelis Anthonie Loon van  28-03-1943 Rilland Bath Nederland 34 M
167 Roelf Drenth  21-06-1943 Nieuwe Pekela Nederland 40 M
168 Wilhelmus Antonius Kneepkens  05-07-1943 Eindhoven Nederland 59 M
169 Ybele Vries de 30-07-1943 Rijperkerk Nederland 24 M
170 Jacobus Johannes Berne van  09-05-1944 Oss Nederland 43 M
171 Johannes Rassin 19-05-1944 Maastricht Nederland 64 M
172 Alle Schaafsma 16-01-1945 Sint Nicolaasga Nederland 48 M
173 Adrianus Johannes Antonius Vorst van der 13-12-1945 Rotterdam Nederland 36 M
174 Jan Foort van 't  01-07-1947 Renswoude Nederland 38 M
175 Lambertus Bosma  31-12-1947 Enschede Nederland 26 M
176 Gerrit Faile  14-01-1949 Amsterdam Nederland 39 M
177 Henrik Gerardus Olierook 14-03-1949 s-Gravenhage Nederland 40 M
178 Reinier alias Joan Nicolaas Carlisch Veer van der  16-03-1949 Amsterdam (vermoedelijk) Nederland 57 M
179 Johannes Hendrikus Schwarts 14-11-1949 Hengelo (Ov.) Nederland 18 M
180 Cornelis Corneliszoon Koker 07-04-1951 Broek in Waterland Nederland 70 M
181 Joseph Franciscus Cornelis Hoosemans 24-09-1951 Tilburg Nederland 73 M
182 Joost Sterkenburg 16-10-1951 Rotterdam Nederland 61 M
183 Cornelis Anthonius Bastiaan Pouw 20-04-1952 Amsterdam Nederland 53 M
184 Willem Christiaan Aesch van  20-04-1954 Amsterdam Nederland 35 M
185 Maarten Julius Willy Smit 16-02-1955 Schagen Nederland 43 M
186 Adrianus Ferdinandus Westerwoudt  23-11-1955 Rotterdam Nederland 57 M
187 Joannes Leeuwenkamp 27-01-1957 Hoogland Nederland 83 M
188 Adrianus Leendert Lodder 05-02-1958 Nederweert Nederland 34 M
189 Wiebren Kromhout van der Meer 11-03-1959 Nijega Nederland 74 M
190 Marcus Haan de 01-04-1962 Drachten Nederland 83 M
191 Arie Noordzij 23-01-1962 Rotterdam Nederland 34 M

Download
Lijst "Overleden gevangenen" van Leeuwarden 1784 - 2008
Update 04-07-2022
Overleden inmates leeuwarden.pdf
Adobe Acrobat document 2.1 MB