Bijzondere Strafgevangenis


Overleden inmates 1874-1969

Overleden in de Bijzondere Strafgevangenis van Leeuwarden. Er zijn vele gevangenen overleden in de gevangenissen van Leeuwarden. De doodsoorzaak was divers, van zelfdoding tot ziektes zoals TBC, diabetes en dementie. In de gevangenis waren ziekenzalen en een medische dienst. Er waren gevangenen die dood zijn gegaan aan eenzaamheid.


Nr. Voornaam Achternaam Datum Geb.plaats
1 Jan  Gudde 13-02-1875 Schiedam
2 Jan Boer 31-03-1875 Boskoop
3 Klaas  Selhuizen 27-04-1875 Groningen
4 Folkert Westra 03-06-1875 Wouterwoude
5 Wilhelmus Johannes  Cootstra 03-06-1875 Heerenveen
6 Adrianus Bode de 28-06-1875 Loosdrecht
7 Gerrit Nimwegen van 18-07-1875 Zeist
8 Gerrit Oud Ammerveld 07-08-1875 Raalte
9 Johannes  Hollinga 06-09-1875 Leeuwarden
10 Jan Simons Starmans 07-09-1875 Hulsberg
11 Pieter Roelofs Jongstra 14-09-1875 Oudemirdum
12 Hette Jonker 06-10-1875 Harlingen
13 Andries Pieters Wilders 18-10-1875 Amsterdam
14 Sybren Rinzes Jongsma 23-11-1875 Eestrum
15 Martinus Johannes Hakkenbroek 13-02-1876 's-Gravenhage
16 Egbert  Kleinsmiede 10-04-1876 Deventer
17 Cornelis Gerhardus Jordaans 05-05-1876 Brielle
18 Petrus Johannes Hendricus Graauwenhaan van 08-06-1876 's-Gravenhage
19 Klaas Toerink 03-07-1876 Meppel
20 Willem Bunk 04-07-1876 Zeddam
21 Jan Heiko  Jansen 31-07-1876 Velp
22 Albert  Elenga 25-08-1876 Warfhuizen
23 Gerrit Brink ten 23-10-1876 Makkum
24 Melichir Schrage 20-01-1877 Harlingen
25 Antoniua Joannes Roode 03-03-1877 Amsterdam
26 Coenraad  Mensing 17-03-1877 Sneek
27 Willem  Volkers 24-03-1877 Amsterdam
28 Teunis Vries de  27-03-1877 Smilde
29 Bogers Gerrit 10-04-1877 Capelle N. Br.
30 Cornelis Schuurman 27-04-1877 Culemborg
31 Berend  Mulder 01-05-1877 Dalen
32 Leonard Joseph Brouwers 08-05-1877 Eys
33 Adriaan Willemse 14-05-1877 Nieuwland
34 Teunis Eck van 17-06-1877 Echteld
35 IJsbrand Klazes Haagsma 23-07-1877 Ferwoude
36 Johannes Hendrikus Thuis 04-08-1877 Didam
37 Abraham  Quant 18-08-1877 Rotterdam
38 Jan Johannes Maat van der 19-09-1877 Amsterdam
39 Klaas Wal van der  26-11-1877 Heerenveen
40 Ate  Heide van der  07-12-1877 Leeuwarden
41 Heinrich  Hirt 09-12-1877 Bonda (Bunde)
42 Derk Welbroek 28-01-1878 Steenwijkerwold
43 George Johan Gerard Epkens 01-03-1878 Amsterdam
44 Pieter Cornelis Bot 10-04-1878 Sliedrecht
45 Adrianus Johannes Haarman 19-04-1878 Alkmaar
46 Jean Baptiste Gerday 09-05-1878 Luik
47 Nathan Mozes Leeuwarden Godried 15-05-1878 Hoogeveen
48 Andries  Verhoef 18-05-1878 Harderwijk
49 Hendrik Jacobus  Jut 12-06-1878 s-Gravenhage
50 Bernardus Walraven 22-06-1878 Medemblik
51 Hendrik Gerrit Mol 01-07-1878 De Werken
52 Jakob Karel Mens de 08-07-1878 Amsterdam
53 Klaas Jochems  Porte 24-08-1878 Sint Annaparochie
54 Balthazar Jan Jcobus Gabrij 11-09-1879 Lekkerkerk
55 Hinderk / Heinrich Goldschweer 01-12-1879 Loga
56 Harmen Meulen van der 19-12-1879 Terband
57 Bernardus Caspar Linnemann 20-12-1879 Amsterdam
58 Pieter Jacobus Bol 22-12-1879 Delft
59 Johannes Paulus Oberst 21-01-1880 Middelburg
60 Bouwe Haagsma 09-03-1880 Echten
61 Teunis Maat 19-03-1880 Leiden
62 Franciscus Heugten van 24-05-1880 Asten
63 Abraham Hagen 28-05-1880 s-Graveland
64 Frans Haver Ihnen 29-05-1880 Emden
65 Paulus Carolus Nustad 11-07-1880 Amsterdam
66 Francois  Cornelis/Cornelius 11-08-1880 Veltem
67 Klaas Folkerts Kramer 26-08-1880 Amsterdam
68 Berend  Dijk 11-09-1880 Assen
69 Adriaan Reinhard Daalen van 13-02-1881 Voorst
70 Jacob Bogman 05-03-1881 Schimmert
71 Salomon Goedhart 10-04-1881 Enschede
72 Marcellus Hoeba 12-04-1881 Berchem
73 Gerhardus Hermanus Cornelis Blanken 29-07-1881 Utrecht
74 Albertus Boer de 11-08-1881 Apeldoorn
75 Christiaan Louws 16-08-1881 Aagtekerke
76 Johannes Gaientaan 26-08-1881 Amsterdam
77 Ruurd  Kooistra 31-10-1881 Jelsum
78 Roel Johannes Oostma 26-11-1881 Augustinusga
79 Reint Geerts Prins 07-12-1881 Onstwedde
80 Aaldrik Roelofs Evenhuis 27-12-1881 Groningen
81 Ernst Hendrik Maschhaupt 28-12-1881 Amsterdam
82 Martinus Jongeneel 09-01-1882 Zevenhuizen
83 Johann Peter Breuer 04-03-1882 Arnoldweier
84 Roelof Jacob Venema 14-03-1882 Schildwolde
85 Ludzer  Veenhuizen 17-03-1882 Surhuisterveen
86 Henricus Hubertus  Gielen 25-03-1882 Weert
87 Rinse Boersma 03-05-1882 Warga
88 Jan Brigge van den 17-06-1882 Brielle
89 Rudolf  Zwaab 05-05-1883 Amsterdam
90 Bernardus  Zweers 14-05-1883 Heteren
91 Nicolaas Hendrik Kramer 19-06-1883 's-Gravenhage
92 Pertus Johannes Lonke 01-07-1883 Eede
93 Gustaf Adolf Kessel van 06-07-1883 Pontianak
94 Helperie Borg ter 13-09-1883 Siddeburen
95 Jacobus Johannes Daviena 26-10-1883 Oldenzaal
96 Jan Zuidhof 03-05-1884 Heinkenszand
97 Franciscus Berger 12-05-1884 Bocholt
98 Hendrik  Bubberman 18-05-1884 Oudshoorn
99 Arie Vestegen 15-06-1884 Hendrik Ideo Ambacht
100 Hendrikus Marius Ilmer 02-09-1884 Dubbeldam
101 Meijer Spier 15-10-1884 Avereest
102 Hendrik Hendriks Spoelstra 16-10-1884 Rottevalle
103 Jacobus Klift van der 09-12-1884 Zierikzee
104 Arie Johannes Borgstein 09-01-1885 Culemborg
105 Gerrit Hoogenkamp 11-01-1885 Ambt Ommen
106 Dirk  Stokkel 20-02-1885 Berkel
107 Freerk Meints Schaaf van der 21-02-1885 Westergeest
108 Georgius Nagel 27-03-1885 Amsterdam
109 Pieter Lugtigheid 04-04-1885 Hillegersberg
110 Bortholomeus Hubertus  Luijten 20-04-1885 Geleen
111 Hendrik Otten 07-06-1885 Sittard
112 Henricus Jacobus Hubertus  Aalen van  08-06-1885 Helmond
113 Theodorus Nicolaas Tresoor 17-07-1885 Amsterdam
114 Lammert Teijes Dalstra 07-09-1885 Drachten
115 Arie Wijk van 18-10-1885 Wassenaar
116 Hendrik Willems  Waanders 11-12-1885 Deventer
117 Arie Alblas 29-01-1886 Wijngaarden
118 Tjeerd Johannes Wagenaar 13-03-1886 Makkum
119 Teunis Brakel van 17-03-1886 Zuilichem
120 Sijberde Rijk 06-05-1886 Baarn
121 Jacques Rudolf  Wijtman 11-08-1886 Amsterdam
122 Hermanus Johannes Cock 10-10-1886 Utrecht
123 Jan Bevaart 23-11-1886 Heenvliet
124 Johannes Cornelis Sannen 10-01-1887 Tilburg
125 Hendrik Huttermans 13-01-1887 Chaam
126 Jacobus Hendrikus Moors 06-07-1887 Breda
127 Pieter Jans Eijck van 11-07-1887 Marssum
128 Nicolaas Geerekink 11-09-1887 Zevenhoven
129 Johan Mathijs Cesar Timmermans 07-11-1887 Sittard
130 Theodorus Heiligers 21-11-1887 Sint Athony 
131 Alexander Willems  30-03-1888 Aarschot
132 Jan Heiko  Verver 06-04-1888 Zuidbroek
133 Dirk Want van der 06-04-1888 Dordrecht
134 Johannes Markus 16-04-1888 Amsterdam
135 Pieter Jacobus Piket 20-04-1888 Leiden
136 Adriaan Dekker 20-06-1888 Hoorn
137 Wijnand Jansen 13-08-1888 Groesbeek
138 Jacob Vossebein 01-09-1888 Leeuwarden
139 Gerrit Verzeyde 17-02-1889 Overschie
140 Johannes  Dodden 27-02-1889 Raalte
141 Wilhelmus  Ballintijn 28-03-1889 Breda
142 Aaldert Postma 15-06-1889 Noordwolde
143 Abraham Jong de  03-07-1889 Ouderkerk
144 Josephus Rixel van  30-10-1889 Leende
145 Johannes Jochems 06-01-1890 s-Gravenhage
146 Cornelis Gerhardus Francken  20-08-1890 Norg
147 Mozes Pachter 28-09-1890 Amsterdam
148 Ferdinand Herman Liese 05-10-1890 Schilt -Westfalen
149 Jacob Keijzer 13-01-1891 Hasselt
150 Lammert  Landman 22-01-1891 Rottevalle
151 Dirk Fabels  19-03-1891 Haarlem
152 Hendrikus Vries de  09-04-1891 Zwolle
153 Joannes Wilhelmus Alexander Mooij de  20-04-1891 Amsterdam
154 Johannes Martinus Vincentus Nouwers 24-04-1891 Tilburg
155 Sjoerd Wal van der  02-06-1891 Minnertsga
156 Willem Gué le 08-08-1891 Rotterdam
157 Jentje Bakker  01-12-1891 Goinga
158 Daniel Cornelis Pijl van der  22-01-1892 Nieuwpoort
159 Geurt Jan Berg van den 12-02-1892 Arnhem
160 Gerrit Oostervaen 25-04-1892 Ambt-Hardenberg
161 Harm Frans Schutter 27-04-1892 Kampen
162 Jan Wisbruiker 13-01-1893 Amsterdam
163 Bernardus Heide van der  04-02-1894 Leeuwaden
164 Lambertus Goossens 25-04-1894 Uden
165 Wilhelm Schrőder 08-03-1895 Siddeburen
166 Willem Pluijm van der  21-04-1895 Dussen
167 Johannes Franciscus Nicolaas Pels van der 12-08-1895 Amsterdam
168 Johannes Jansen 25-10-1895 Utrecht
169 Hermanus Andreas  Hudepohl 27-01-1896 Ambt-Hardenberg
170 Hendeikus Michielsen 21-02-1896 Sneek
171 Emil Oscar Krausse 06-06-1896 Leipzig
172 Jan Andries Boers  06-08-1896 s-Gravenhage
173 Johannes Engelbertus Willemsen 03-11-1896 Arnhem
174 Jacobus Hendricus Hutchison  08-01-1897 Heinkenszand
175 Herman Hermans 24-01-1897 Horst
176 Hendrik Jacob Bloemsma  18-02-1897 Nijehaske
177 Hermanus Willem Vaesen 04-03-1897 Alkmaar
178 Bernhard Adolph Weisgerber 23-03-1897 Lipten
179 Roelof Kempink  22-06-1897 Brummen
180 Albertus Schalk 25-09-1897 Utrecht
181 Franciscus Akker van der 17-12-1897 Schijndel
182 Sibrand Dering 21-03-1898 't Zandt
183 Johannes George Schilling 10-11-1898 Delft
184 Ferdinand  Heun 15-01-1899 Garsthuizen
185 Johannes Matheus Cornelis Wierema  05-05-1899 Brielle
186 Harke Johannes  Altink  14-08-1899 Garmerwold
187 Martinus Bongers 12-04-1900 Beek en Donk
188 Johannes Wilhelmus Kentin 17-04-1900 Bergen op Zoom
189 Johannes Barger  02-05-1900 Amsterdam
190 Abraham Roose  15-06-1900 Goes
191 Henri Lambert Brabant van 01-10-1900 Kortessem 
192 Adrianus Willemsen 08-02-1901 Alphen
193 Adriaan  Beest van 02-12-1901 Sleeuwijk
194 Martinus Albers 05-05-1903 Velp
195 Ludwig Christian Hüpsel 02-11-1904 Altenwedel
196 Hubertus Frederix 12-12-1904 Maastricht
197 Wilhelmus Stoeldraaijer 16-05-1905 Valkenswaard
198 Antonius Johannes Wilhelmus Bieseman 06-01-1906 Amsterdam
199 Mattthijs Jacobus Kort de  18-02-1909 Leiderdorp
200 Lucje Laan van der  18-04-1909 Uithuizen
201 Louis Rabbelier 12-01-1910 Rotterdam
202 Nicolaas Jan Heyjer 22-11-1911 Amsterdam
203 Alewijn Berg van den 17-08-1913 Hei en Boeicop
204 Willem Bilderbeek van  20-08-1913 Haarlem
205 Albertus Stammers  04-09-1913 Leiden
206 Geerlof Hofman 01-11-1915 Blesdijke
207 Dionysius Adrianus Snoeren 02-09-1916 Oosterhout
208 Eduard Gerritsen 23-04-1917 's-Gravenhage
209 Cornelis Struijk 13-05-1917 Hoogvliet
210 Antonius Hendrikus Traksel 06-07-1917 Sloten N.H.
211 Jozef Wilhelm  Breemen 18-02-1918 Aken
212 Hendrik Toonstra 08-04-1918 Franeker
213 Willem Frderik Smitshuijzen 08-04-1918 Amsterdam
214 Johannes Franciscus Bernardus Elk van  29-04-1918 Hoge en Lage Zwaluwe
215 Johannes Jacobus Beek 16-05-1918 Hoorn
216 Franz Ferdinand Pfeiffer  29-05-1918 Neuwalde Kr. Osternberg
217 Heinrich Frand  Heuser 14-10-1918 Bottrop
218 Hinderikus Snijders 18-02-1915 Coevorden 
219 Ignatz Wawrzyniack 01-08-1919 Grätz
220 Johannes Martinus Koster  23-11-1919 Rotterdam
221 Alphonsus Ludovicus Gestel van  24-03-1920 Tilburg
222 Harke  Woudwijk 19-10-1920 Twijzel
223 Hendrikus Willesen 29-05-1921 Groesbeek
224 Hermanus Jacobus Henricus Janssen 21-03-1922 Well
225 Adrianus Jacobus Steehouwer  18-01-1923 s-Gravenhage
226 Johannes Gerrit Jan Tijman 29-06-1925 Denekamp
227 Jacob Mijzen 10-08-1925 Leiden
228 Jacob Lustig 02-07-1930 Huizen
229 Johannes Hendrikus Zuidinga 22-06-1932 Vlagtwedde
230 Petrus Lambertus Senden 04-05-1934 Ubach over Worms
231 Barend  Bons 05-04-1936 Strijen 
232 Wiersma Rinze 04-01-1941 Drachten
233 Shi Teng 17-07-1941 Kwantong
234 Martinus Deursen van  30-01-1943 Lieshout
235 Cornelis Anthonie Loon van  28-03-1943 Rilland Bath
236 Roelf Drenth  21-06-1943 Nieuwe Pekela
237 Wilhelmus Antonius Kneepkens  05-07-1943 Eindhoven
238 Ybele Vries de 30-07-1943 Rijperkerk
239 Jacobus Johannes Berne van / Verberne 09-05-1944 Oss
240 Johannes Rassin 19-05-1944 Maastricht
241 Alle Schaafsma 16-01-1945 Sint Nicolaasga
242 Adrianus Johannes Antonius Vorst van der 13-12-1945 Rotterdam
243 Jan Foort van 't  01-07-1947 Renswoude
244 Lambertus Bosma  31-12-1947 Enschede
245 Gerrit Faile  14-01-1949 Amsterdam
246 Henrik Gerardus Olierook 14-03-1949 s-Gravenhage
247 Reinier alias Joan Nicolaas Carlisch Veer van der  16-03-1949 Amsterdam (vermoedelijk)
248 Johannes Hendrikus Schwarts 14-11-1949 Hengelo (Ov.)
249 Cornelis Corneliszoon Koker 07-04-1951 Broek in Waterland
250 Joseph Franciscus Cornelis Hoosemans 24-09-1951 Tilburg
251 Joost Sterkenburg 16-10-1951 Rotterdam
252 Cornelis Anthonius Bastiaan Pouw 20-04-1952 Amsterdam
253 Willem Christiaan Aesch van  20-04-1954 Amsterdam
254 Maarten Julius Willy Smit 16-02-1955 Schagen
255 Adrianus Ferdinandus Westerwoudt  23-11-1955 Rotterdam
256 Joannes Leeuwenkamp 27-01-1957 Hoogland
257 Adrianus Leendert Lodder 05-02-1958 Nederweert
258 Wiebren Kromhout van der Meer 11-03-1959 Nijega
259 Marcus Haan de 01-04-1962 Drachten
260 Arie Noordzij 23-01-1962 Rotterdam

Download
Lijst "Overleden gevangenen" van Leeuwarden 1784 - 2008
Update 09-12-2022
Overleden inmates leeuwarden (1807-2021)
Adobe Acrobat document 2.1 MB